previous pauseresume next

۷۵درصد از ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی بویین میاندشت در سال ۹۵، جاده‌ای بود

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین میاندشت گفت: در سال ۹۵ تعداد ۷۲۶ ماموریت اورژانس پیش‌بیمارستانی در شهرستان بویین میاندشت انجام شد که ۷۵ درصد از این ماموریت‌ها، جاده‌ای بوده است.

مجید منصوری مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین میاندشت اظهار کرد: پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان بویین میاندشت در سال ۹۵ به ۷۲۶ ماموریت شامل ۳۰۵ حادثه رانندگی و ۴۲۱ حادثه غیررانندگی اعزام شدند که از مجموع این ماموریت‌ها ۱۸۵ مورد شهری و ۵۴۱ مورد جاده‌ای بوده است.
وی با اشاره به انتقال ۲۲۳ مصدوم تصادفی به بیمارستان توسط واحد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی بویین میاندشت، افزود: تعداد ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ بویین میاندشت در سال ۹۴، تعداد ۴۷۶ ماموریت بود که این عدد در سال ۹۵ با افزایش ۵۲.۵ درصدی مواجه شد.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین میاندشت تصریح کرد: در این مدت، ۶۱ بیمار قلبی، ۳۶ تنفسی، ۸۹ داخلی، ۲۵ مصدوم ناشی از سقوط و ۲۶ مورد زنان و زایمان از خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان بهره‌مند شدند.
منصوری با بیان اینکه در سال گذشته، ۹۵ نفر از مصدومان حوادث تصادفی و غیرتصادفی در بویین میاندشت توسط تکنسین‌های اورژانس این شهرستان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند، خاطرنشان کرد: در این مدت، ۱۴۵ نفر از گروه‌های هدف در بویین میاندشت، تحت آموزش‌های رایگان طرح بها ( احیای قلبی ریوی) قرار گرفتند.
وی یادآور شد: پرسنل اورژانس ۱۱۵ بویین میاندشت در سال گذشته، پوشش امداد- سلامت مراسم مختلفی چون طرح نوروزی، مراسم ملی و مذهبی، چهارشنبه سوری و مانور زلزله را برعهده داشتند.
منصوری به برخی اقدامات عمرانی در اورژانس پیش‌بیمارستانی بویین میاندشت اشاره کرد و گفت: کاشت درخت در محوطه پایگاه، لوله کشی آب آشامیدنی پایگاه از سه راهی افوس تا محل ساختمان پایگاه، احداث پارکینگ برای آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ جدید توزیع شده و افتتاح زمین وقفی برای پایگاه شهری و پایگاه جاده‌ای شهرستان از جمله این اقدامات در سال گذشته بود.

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین میاندشت، جمعیت این شهرستان را ۲۳ هزار و ۶۳۸ نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی بویین
میاندشت با برخورداری از یک پایگاه، یک اتاق فرمان به صورت مشترک با داران و ۷ نفر پرسنل به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به
مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

اصفهان-شهرستان بویین میاندشت-شهر بویین میاندشت-ابتدای خیابان ولی عصر    تلفن: ۰۳۱۵۷۵۲۴۶۶۶